Światłowód wielordzeniowy

by zwiększyć przepustowość Twojej sieci 
seperator
Kompatybilny z istniejącymi sieciami światłowód nowej generacji o niespotykanej przepustowości.

Udało się! InPhoTech laureatem Fazy II SME INSTRUMENT

seperator

SME Instrument to konkurs organizowany w ramach programu Komisji Europejskiej „Horyzont 2020”. Program ten wspiera Małe i Średnie Przedsiębiorstwa o wysokim potencjale wzrostu i koncentruje się na współpracy nauki z przemysłem. Celem projektów zgłoszonych do Fazy II SME Instrument jest opracowanie produktu i przygotowanie go do komercjalizacji. Jest to jeden z 96 projektów, spośród 2025 złożonych wniosków, które otrzymały dofinansowanie.

Image
Image

Jesteśmy o krok od wdrożenia sieci 5G

seperator

Przejście na technologię 5G, przeznaczoną do obsługi Internetu rzeczy (IoT) i dużych zbiorów danych, spowoduje zapotrzebowanie na infrastrukturę przewodową. Zanim jednak użytkownicy będą mogli pobrać film w jakości HD w czasie krótszym niż jedna sekunda, zapotrzebowanie na przepustowość będzie musiało zostać zaspokojone za pomocą stałych połączeń światłowodowych. W wielu lokalizacjach są one niedostępne lub dostęp do nich jest kosztowny, a przestrzeń w istniejących kanałach jest ograniczona. Jednocześnie obecne włókna jednomodowe osiągnęły swój teoretyczny limit pojemności, nawet przy prędkości światła. Sprostanie rosnącemu popytowi na przepustowość danych przy użyciu istniejącej infrastruktury jest wyzwaniem, które wymaga nowego podejścia.

Oto rozwiązanie InPhoTech
Światłowód wielordzeniowy

seperator

W ramach finansowanego ze środków UE projektu, opracowywana jest technologia telekomunikacyjna siedmiordzeniowych włókien wielordzeniowych i złączy typu fan-out. Technologia ta pozwala zapewnić 7-krotnie większą pojemność, przy jednoczesnym wykorzystaniu tej samej przestrzeni fizycznej, co standardowe łącza światłowodowe. Nowy światłowód jest w pełni kompatybilny z istniejącą infrastrukturą, dzięki czemu stanowi opłacalny zamiennik dla docelowych klientów, takich jak operatorzy 5G, dostawcy usług FTTx, operatorzy połączeń międzystrefowych i centrów danych. Celem projektu jest, abyśmy zostali pierwszym na świecie dostawcą nowoczesnych światłowodów wielordzeniowych na masową skalę, który jednocześnie spełnia obecne standardy telekomunikacyjne.

Image
Image

Dowiedz się więcej o specyfikacji, właściwościach i zastosowaniach naszego światłowodu wielordzeniowego

Aktualności

Pokaż więcej LOADING... wyświetlono wszystkie

ue.png

This project has received funding from the European Union’s Horizon2020 research and innovation programme under grant agreement No 880054.

 
Zapraszamy do subskrypcji Newslettera!
Zaznacz obie zgody, abyśmy mogli wysyłać do Ciebie newsletter.
.

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz