hand science formula math equation abstract black board background mathematic chemistry education artificial intelligence concept kopia
Szkoła fotoniki

z InPhoTech

Na pewno nieraz słyszeliście historie o tym, jak największe firmy na świecie rozpoczynały swoją działalność w garażach na paru metrach kwadratowych. A gdzie miał miejsce początek InPhoTech? W uczelnianym laboratorium! Stąd też edukacja ma dla nas szczególne znaczenie. Znamy to środowisko, cenimy je i chcemy mieć wkład w jego rozwój, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem z fotoniki - nauki przyszłości, która zadomawia się w wielu obszarach naszego życia. Wierzymy, że w ten sposób zwiększymy świadomość społeczną w zakresie osiągnięć polskiej fotoniki oraz pomożemy poszerzać horyzonty młodych, ambitnych Polaków.
Angażujemy się w szereg inicjatyw i działań edukacyjnych podejmowanych w ramach Klastra Fotoniki i Światłowodów, skierowanych przede wszystkim do młodzieży szkolnej i studentów. Stosujemy nowoczesny program edukacyjny oparty na nauce poprzez realizację prawdziwych projektów badań przemysłowych i wdrożeniowych, będących odpowiedzią na realne zapotrzebowanie przemysłu XXI wieku. U nas wykłady czy seminaria są "dodatkiem", a nie główną metodą przekazywania wiedzy. Nasi podopieczni zdobywają umiejętności pracy zespołowej, organizacji czasu, odpowiedzialności. W ten sposób wprowadzamy ich w pasjonujący świat nowoczesnych rozwiązań i przygotowujemy do wejścia na rynek pracy.
 
Więcej informacji na dole strony

Dlaczego właśnie

fotonika?

 

Fotonika uznawana jest za technologię XXI wieku, ponieważ posiada odpowiedni potencjał do przyspieszenia rozwoju cywilizacji, podobnie jak dokonała tego elektronika w XX wieku. Łączy elementy optyki, elektroniki, informatyki, mechaniki, chemii i innych dziedzin. Innowacyjne rozwiązania fotoniczne znajdują zastosowanie w miejscach dotąd niedostępnych, np. w ekstremalnie wysokich i niskich temperaturach, agresywnych chemicznie środowiskach, w miejscach zagrożonych kataklizmami itd. Urządzenia opierające się na fotonice górują nad dostępnymi dotąd rozwiązaniami pod względem precyzji, szybkości, miniaturyzacji i zużycia energii.

ico band1

Prędkość światła

Światłowody od lat służą telekomunikacji. Coraz częściej spotykamy je również w naszych domach, gdzie zastępują stare metody przesyłu danych. Ich zdolność do zwiększenia szybkości działania sieci telekomunikacyjnych wciąż wzrasta m.in. poprzez stosowanie światłowodów specjalnych. Są one niezbędne do budowy sieci 5G, czy wdrożenia idei Internetu Rzeczy - kolejnych kamieni milowych w rozwoju cywilizacji technologicznej. Wartość światowego rynku światłowodów szacowana jest na setki miliardów dolarów.

ico band2

Bezpieczeństwo i automatyzacja

Jedną z naszych specjalizacji jest tworzenie nowoczesnych, zautomatyzowanych systemów czujnikowych. Dane dostarczane przez takie systemy pozwalają na optymalizację procesów produkcyjnych, co przekłada się na obniżanie kosztów dzięki lepszemu wykorzystywaniu zasobów energetycznych i materiałowych. Nasze systemy precyzyjnie i w czasie rzeczywistym informują o parametrach pracy urządzenia czy stanie konstrukcji – mogą więc wcześniej ostrzec o zbliżającym się zagrożeniu lub ryzyku potencjalnego uszkodzenia. Zapobiegając przestojom i awariom, chronią bezpieczeństwo ludzi oraz przedsiębiorstwa.

Współpracujemy z 

seperator
Image

Jak działamy?

Realizacja projektów
przemysłowych

praktyki i staże

U nas nie będziesz parzył kawy. Przygotuj się na pracę z naszymi specjalistami przy innowacyjnych projektach badań przemysłowych i wdrożeniowych, dynamiczny rozwój, dużą porcję wiedzy z zakresu fotoniki i świetną atmosferę. Dowiesz się również, jak chronić własność intelektualną, a przede wszystkim – nauczysz się pracy w zespole i organizacji. Aplikuj do nas!

 

edu FBB 8760

Przygotowanie do wejścia
na rynek pracy

wykłady na uczelniach

Specjaliści w dziedzinie nowoczesnych technologii są wyjątkowo potrzebni w obecnych czasach. W jakich dziedzinach się rozwijać swoje kompetencje? Jak zdobywać wiedzę i niezbędne doświadczenie? Na te i inne pytania odpowiadają studentom nasi specjaliści, wspierani często przez Prezesa firmy InPhoTech – dr hab. inż. Tomasza Nasiłowskiego.

 

edu BB 9912

Budowanie zainteresowania
nowymi technologiami

lekcje w liceach i technikach

Trudno zrozumieć jak coś działa, dopóki sami tego nie zobaczymy lub nie przetestujemy. Dotyczy to szczególnie rozwiązań i technologii opartych o zaawansowaną wiedzę z zakresu fizyki, chemii i innych nauk ścisłych. Lekcje z firmą InPhoTech obfitują w warsztaty, demonstracje technologii i doświadczenia. Organizujemy również konkursy i projekty dla naszych podopiecznych.

 

BB 1441

 

Zainteresowane szkoły lub uczniów i studentów zapraszamy do kontaktu [email protected]

Razem z naszymi partnerami z Klastra Fotoniki i Światłowodów dążymy do stworzenia kompleksowego programu edukacyjnego polskiej fotoniki przeznaczonego dla uczniów i studentów. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby zdolnej i ambitnej młodzieży, zaprezentować im potencjał i osiągnięcia fotoniki oraz dać możliwość rozwoju w tej wyjątkowej dziedzinie nauki. 

Aktualności ze szkoły fotoniki

Pokaż więcej LOADING... wyświetlono wszystkie