Docenieni! InPhoTech z nominacją do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Wielka radość i duma. Tak w skrócie należy określić uczucia, które towarzyszą pracownikom naszej firmy w ostatnich dniach. InPhoTech został jedną z trzech firm nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii Badania+Rozwój. Ostatecznie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda zdecydował, że nagroda trafi do firmy Medical Inventi S.A ale sama obecność w gronie trzech najlepszych polskich firm badawczo-rozwojowych to ogromne wyróżnienie oraz docenienie naszej dotychczasowej pracy.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to jedno z najważniejszych wyróżnień, przyznawanych w naszym kraju przedsiębiorcom. Nagrodą uhonorowane zostają najlepsze podmioty gospodarcze w kraju, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm. Aby znaleźć się w gronie firm, które mają szansę na tę prestiżową nagrodę, należało na początku otrzymać zaproszenie do udziału od jednej z Instytucji Zgłaszających i w tym miejscu serdecznie dziękujemy za wsparcie oraz zaufanie Polskiej Agencji Kosmicznej, która po zaproszeniu nas do uczestnictwa, zaakceptowała nasz wniosek konkursowy oraz pozytywnie zaopiniowała. We wniosku konkursowym opisaliśmy nasz innowacyjny 7-rdzeniowy światłowód IPT-CORE, będący odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie przesyłu danych.

Kapituła konkursu złożona z wybitnych przedstawicieli świata: nauki, biznesu, przemysłu i administracji publicznej dokonała wyboru 3 najlepszych firm w każdej z 7 kategorii (info):

• Lider MŚP
• Narodowy Sukces
• Międzynarodowy Sukces
• Odpowiedzialny Biznes
• Firma Rodzinna
• Startup_PL
• Badania+Rozwój

Nasza spółka znalazła się w gronie trzech nominowanych firm w kategorii Badania+Rozwój razem z nagrodzoną spółką Medical Inventi S.A oraz firmą Innovation AG. Uroczysta Gala podczas której Prezydent RP, Pan Andrzej Duda uhonorował najlepsze polskie przedsiębiorstwa oraz dokonał wyboru tej najlepszej firmy w każdej z kategorii, odbyła się 7 października w Rzeszowie podczas Kongresu 590.

Wszyscy nominowani przedsiębiorcy zostali zaproszeni przez Pana Prezydenta na spotkanie, podczas którego mieli okazję opowiedzieć o swojej działalności oraz planach na przyszłość. W spotkaniu uczestniczył prezes zarządu naszej firmy dr hab. inż. Tomasz Nasiłowski, wraz ze swoim następcą, Karolkiem.

20191011 nagroda gospodarcza prezydenta
Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, Kapitule Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz Polskiej Agencji Kosmicznej za docenienie naszej pracy i potencjału rozwiązań fotonicznych. Gratulujemy wszystkim laureatom i zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.