Szkoła Fotoniki. Z wizytą u uczniów

W dniach 13-14 kwietnia 2023 roku wzięliśmy udział w wyjeździe edukacyjnym do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów ‘Kostka’ w Krakowie oraz Jezuickiego Centrum Edukacyjnego w Nowym Sączu. W ramach misji edukacyjnej InPhoTech przeprowadziliśmy szereg zajęć lekcyjnych a także warsztatów i pokazów dla uczniów szkoły podstawowej i liceum.

Celem misji edukacyjnej "Szkoła Fotoniki", którą realizujemy w InPhoTech jest zwiększenie świadomości w zakresie osiągnięć polskiej fotoniki, poszerzenie horyzontów młodych Polaków – uczniów oraz studentów oraz wsparcie we wprowadzeniu ich na rynek pracy i w efekcie tworzenie wyspecjalizowanych kadr dla przemysłu.  

W trakcie wyjazdu przeprowadziliśmy warsztaty fotoniczno-chemiczne dla najmłodszych uczniów klas szkoły podstawowej (klasy 1-3) oraz zajęcia lekcyjne dla klas starszych szkoły podstawowej i uczniów liceum w Jezuickim Centrum Edukacyjnym.  W Liceum ‘Kostka’ spotkaliśmy się z uczniami liceum – zarówno prowadząc lekcje tematyczne jak i zajęcia mające na celu wsparcie w planowaniu ścieżki kariery. Uczniowie szkół jezuickich (zależnie od danej klasy) wzięli udział w zajęciach: „Wstęp do fotoniki”, „teoria światłowodów”, „W świecie laserów”, „Jak zaplanować ścieżkę kariery?”.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z wyjazdu