Polskie firmy w kosmosie - rozmowa z prezesem InPhoTech w wpolsce.pl

Dnia 13 września br. dr hab. inż. Tomasz Nasiłowski, prezes InPhoTech, był gościem programu Wywiad Gospodarczy w wpolsce.pl. Tematem rozmowy była działalność polskich firm MŚP w sektorze kosmicznym.

W sektorze kosmicznym szczególny nacisk kładzie się na wagę elementów składających się na konstrukcję. Każdy gram jest ważny, ponieważ im cięższa staje się maszyna tym więcej potrzeba paliwa by wynieść ją w przestrzeń kosmiczną, a tym samym tym wyższe są koszta całego przedsięwzięcia. Stąd też należy nie tylko połączenia miedziane zamienić na światłowodowe, ale również należy ograniczyć ich ilość. Służy temu światłowód wielordzeniowy, który zastępuje tyle światłowodów standardowych ile ma rdzeni - w naszej ofercie znajdują się włókna 7- i 19-rdzeniowe. Kolejnym ważnym wymaganiem stawianym rozwiązaniom kosmicznym jest ich odporność na niszczące promieniowanie kosmiczne oraz szybkozmienne warunki. Dzięki specjalnym pokryciom ochronnym naszym światłowodom niestraszne jest niesprzyjające otoczenie, są one wytrzymałe na na temperatury od -200 do +1000 stopni Celsjusza.

Właściwie czemu służą światłowody w kosmosie? Przede wszystkim ultraszybkiej tramisji danych. Po drugie - monitoringowi stanu maszyny. Wykorzystujemy światłowody specjalne przy tworzeniu tzw. inteligentnych materiałów, które dają użytkownikowi na bieżąco informacje o oddziałujących na nie naprężeniach, temperaturze zawczasu alarmując o zagrożeniach.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wywiadem!

  Informacje
- Cookies Privacy
- Terms & regulations

Kontakt
ul. Meksykańska 6 lok. 102
03-948 Warszawa
inphotech@inphotech.pl
KRS : 0000348419
REGON : 142233406
NIP : 951 230 35 53

©2018 InPhoTech. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.